• info@elitdedektiflik.com
  • 0534 822 18 51
Blog Dedektiflik Yapıp İnsanları Şantaj Ettiler..

Dedektiflik Yapıp İnsanları Şantaj Ettiler..

Dedektif kılığında şantaj yaptılar!
İzmir’de, aldatan eşleri izleyen izmir dedektiflik şirketinin takip ettikleri kişilerle ilişki yaşayan kadınlara şantaj yaptığı ortaya çıktı. Polis baskınında 12 birey gözaltına aldı

3 yıl önce özel dedektiflik şirketi kuran Bilal Kartal, çoğu zaman “Aldatıldığından” şüphelenen kadınlardan oluşan müşterilerine hizmet vermeye başladı. Takip ettikleri insanoğluı yasadışı yollarla görüntüleyip ortam dinlemesi icra eden, bilgisayarlarına yükledikleri programlarla yazışmalarını ve girdikleri siteleri izleyen Kartal ve adamları, bu hizmetler karşılığında 2 – 10 bin lira arasında değişen bedeller alıyordu.

ALDATMA YOKSA ‘YEM’ VAR
sadece iddiaya nazaran son dönemde elde ettikleri data, görüntü ve ses kayıtlarını, müşterilerinin yanı sıra takip ettikleri kişilerin yasak ilişki yaşadığı hanımlara da göndererek “şantaj” icra eden grup, müşterileri olan kadınlara “Cinsel tacizde” bulunmaya başladı. Zanlılar takip ettikleri kişilerin yasak ilişkilerini belirleyemeyince, şirket çalışanı M.N.Ç adlı hanımı “Yem” olarak kullanıp yanlarına göndererek fotoğraflarını çekti.

DOLMAKALEMDE KAMERA
Bu yöndeki şikâyetler artınca 6 ay önce harekete geçen mali polis, Kartal ve adamlarını teknik ve fiziki takibe aldı. Polisin kendilerini izlediğini fark etmeyen “Özel dedektifler” ise faaliyetlerini sürdürdü. Önceki gün 6 aydır takip ettiği özel dedektiflere operasyon düzenleyen polis, aralarında Bilal Kartal ile birlikte eşi İlknur Kartal ve yem olarak kullanılan M.N.Ç.’nin de (35) bulunmuş olduğu 12 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda, dolmakalem, kravat iğnesi, kol saati, duvar saati, anahtarlık ve çakmak görünümlerinde 11 gizli saklı kamera, 4 ses kayıt aygıtı, 2 GPRS aygıtı, 2 telsiz, 1 dürbün de ele geçirildi.

İŞADAMI VE DOKTORLAR
Polisin ifadelerini aldığı, aralarında işadamı ve doktorların da bulunduğu 20 mağdurdan 11’i şikâyetçi oldu. Bazı mağdurlar, tüm iş yemekleriyle ilgili fotoğraf ve görüntülerin eşleri tarafından önlerine konulduğunu, bu yüzden aile düzenleri ve yaşamlarının bozulduğunu, adeta bir yere gidemez duruma geldiklerini anlattı.

‘TEHDİT’ VE ‘ŞANTAJ’
Zanlılar, polisteki işlemlerinin tamamlanmasının arkasından dün “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal”, “Kanunlara aykırı kanıt toplama”, “Tehdit” ve “Şantaj” kabahatlamasıyla adliyeye sevk edildi. Kartal, gazetecilerin soruları üzerine, “Biroldukça bireyin yaşamını kurtardım” dedi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alınan zanlılardan, aralarında İzmir Dedektiflik A.Ş Firması Sahibi Bilal Kartal ve eşi İlknur Kartal’ın da bulunduğu 5 zanlı, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, 6 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı.

Tolga TEKİN / SABAH

Diğer Dedektif Dolandırıcı Haberlerini Sayfalarımızdan Ulaşabilirsiniz.

BU HABERİN KAYNAĞI SABAH GAZETESİNDEN ALINMIŞTIR.