• info@elitdedektiflik.com
  • 0534 822 18 51
Blog Dolandırıcı Dedektifler Hakkında Haberler

Dolandırıcı Dedektifler Hakkında Haberler

FETÖ’nün Kartal’ı da Çakal’ı da Yakalandı
FETÖ ile bağlantısı olan dedektiflik bürosu sahibi Bilal Kartal gözaltına alınırken, FETÖ’nün Ege’deki milli Eğitim imamı İzmir İl milli Eğitim eski Müdür desteksı Mustafa Çakal cezaevine gönderildi.
FETÖ’nün Kartal’ı da Çakal’ı da Yakalandı21.06.2017 10:23 yapılan iki ayrı operasyonda özel dedektiflik bürosu sahibi Bilal Kartal ile FETÖ’nün Ege’deki milli Eğitim imamı olan İzmir İl milli Eğitim eski Müdür desteksı Mustafa Çakal, yakalandı.PARMAK İZİ ELE VERDİ Antalya emniyet Müdürlüğü Konyaaltı İlçe emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Yunuslar Motorize ekipler Timi, kendilerini görünce şüpheli hareketlerde bulunan bir kişiyi durdurdu.

FETÖ'nün Kartal'ı da Çakal'ı da Yakalandı

Panik içinde öncelikle kaçmaya çalışan ve üzerinde A.K. Adına düzmece kimlik bulunan birey kısa süre süren kovalamaca sonrası yakalanarak gözaltına alındıGözaltına alınan birey, kaçmadığını kendisinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Ancak, DEAŞ üyesi olabileceği şüphesi ile durdurulan kişi, sorgulanmak üzere güvenlik Müdürlüğü’ne gdolayılünce gerçek ortaya çıktımeydana getirilen parmak izi kontrolünde gözaltına alınan bireyin FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen sadece hakkında yeniden tutuklama kararı çıkartılan FETÖ’nün Ege’deki milli Eğitim imamı olan İzmir milli Eğitim eski Müdür desteksı Mustafa Çakal olduğu belirlendi. Çakal’ın ailesi ile birlikte bir arkadaşının yazlığında tatil için Antalya’ya geldiği belirlendi. Çakal, cezaevine konuldu.Düzmece İMZALI SENETİzmir’de ünlü bir armatöre Çin’den getirilen özel bir cihazla atılan kopya imza ile adına 50 milyon dolarlık senet düzenleyip işleme koyulmasıyla ilgili meydana getirilen operasyonda gözaltına alınan ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılan İzmir Dedektiflik şirketinin sahibi dedektif Bilal Kartal da İzmir’de, Terörle savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. 50 milyon dolarlık feyk senet tuzağında, FETÖ’nün de parmağı olduğu iddia edilmesi sonrası yürütülen soruşturma tamamlandı.ÇETE ÇÖKERTİLMİŞDaha önce adli denetim şartı ile serbest bırakılan Kartal, yakalanarak gözaltına alındı. Kartal ile birlikte 4 bireyin daha alındığı ve sualşturmanın devam etmiş olduğu belirtildi.Feyk senet tuzağı kurulan işadamının avukatları, düzenlenen operasyonun ardından “Büyük bir çete çökertildi.Çetenin kurucusu dedektifin ev ve iş yerinde meydana getirilen aramalar sonucu bazı Afrika ülkelerinde bulunan FETÖ hesaplarına para aktarıldığı, çetenin öteki elemanlarının da FETÖ ile hareket ettiği bilgisine ulaşıldı. Bu şahıslarla ilgili geçmişte İzmir’de 11 operasyon yapılmış sadece hiçbirisinde yakalanma ve gözaltı kararı verilmemiş. Kanımızca FETÖ üyesi savcılara ve mahkemelere denk gelmiş” demişti. Dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan bazı zanlılar da Kartal’la beraber hareket eden ve aynı operasyonda gözaltına alınan avukat T.Ö’nün FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olduğunu öne sürmüştü. (Yeni Asır)