• info@elitdedektiflik.com
  • 0534 822 18 51
Hizmetler Kayıp Araştırma

Kayıp Araştırma

Günümüzde en acı vakaları içeren olaylardan birisi de kayıp şahıslardır. Her yaştan görülebilen bu durum Türk Ceza Kanunu bakımından hürriyetinden yoksun kılma suçu kapsamında değerlendirilmekte ve kaçırılma şüphesi olan kişiler emniyet güçleri tarafından araştırılmaktadır. Yaşı küçük kişilerde araştırmalar biraz daha fazladır. Özellikle reşit konumdaki kişilerin şaibeli bir durum olmaksızın evden ayrılmaları halinde etkin bir arama çalışmalarının olduğu söylenemez. Bu durumda kişiler özel dedektiflik bürolarına müracaat ederek kayıp şahıslar ile ilgili araştırma yapılmasını istemektedir. Kayıp araştırma hizmeti veren dedektiflik büroları çok başarılı sonuçlara imza atmaktadır.

Kayıp Çocuk Araştırma

Çocuklar genellikle ailelerine bağımlıdırlar. Bu nedenle özgür iradeleri ile evden ayrılmaları pek beklenmemektedir. Çocukların kaybolması durumlarında akla ilk olarak kaçırılma şüphesi gelmektedir. Dedektiflerimiz kayıp araştırma kaydı oluşturarak çocukların görüldükleri son günden itibaren hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan inceleme yaparlar. Çocukların en son görüştükleri kişiler, gittikleri yerler, sosyal medyadaki paylaşımları gibi ince durumlar dikkate alınarak çocukların yeri belirlenmeye çalışılır. Bulunulan çocuklar ile ilgili doğrudan aile ve polis ile irtibata geçilir. Kötü durumda olduğu belirlenen çocuklar ile ilgili doğrudan müdahale yapılır. 

Kayıp Şahıs Araştırma

Kişileri en fazla merkata bırakan durumlardan birisi sağlık sorunu olmayan reşit kişilerin habersiz bir şekilde evden uzaklaşmalarıdır. Anne, baba, dede ya da çocuk gibi farklı niteliklerdeki kişilerin zamanla evi terk ettikleri görülmektedir. Ekonomik problemler, psikolojik sıkıntılar ya da yaşanan bir tartışma nedeniyle bu olabilmektedir. Sevdiklerine ulaşamayan kişilerin izi dedektiflerimiz tarafından sürülüp, yaşayıp yaşamadıkları, yaşıyorlar ise nerede yaşadıkları konularında sonuç raporu hazırlanır. Yapılan çalışmalar ve varılan sonuçlar ile ilgili her şey raporda belirtilir.

Engelli Şahıs Araştırma

Fiziki ya da psikolojik bir engeli olan kişilerin evden ayrılmaları halinde evi bulamadıkları ya da başkaları tarafından kötü niyet ile yönlendirildikleri görülmektedir. İstismara en fazla maruz kalan bu kesimdeki kişilerin kaçırılmış olma ihtimalleri de yüksek olmaktadır. Bu nedenle aileler emniyet güçleri tarafından yapılan çalışmaları yeterli görmez ve dedektiflik büromuzu görevlendirir. Firmamız tarafından şehrin önemli yerlerine kişinin fotoğrafı yapıştırılarak toplumsal bilinç oluşturulmaya çalışılır. Diğer iz sürme çalışmaları da icra edilerek mutlu sona ulaşılır. Kayıp araştırma aşamalarında firmamız ile işbirliği içerisinde olan gizli saha elemanlarımızdan yararlanılır. Dedektiflik büromuzdan kayıp araştırma ve diğer araştırma şekilleri konusunda yardım almak için iletişime geçiniz.